Wizyta gości z Ukrainy


Wyższą Szkołę Medyczną w Sosnowcu odwiedziła delegacja z Ministerstwa Ochrony Zdrowia z Ukrainy. Robocza wizyta była okazją do zaprezentowania osiągnięć naszej uczelni, oraz przybliżenia planów na najbliższe lata.


Spotkanie, w którym oprócz przedstawicieli z Ukrainy wzięły udział władze Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu to również początek szerszej współpracy między uczelniami medycznymi obu krajów. Wspólne badania naukowe pozwolą odpowiedzieć na pytanie o jakość świadczeń medycznych w Polsce i na Ukrainie.

 

 

Po wymianie doświadczeń związanych ze służbą zdrowia w obu krajach i zapoznaniu się z systemem kształcenia w WSM, odbyła się mniej formalna część wizyty. Delegacja na zakończenie dwudniowego pobytu, zwiedzała region, w tym również naszą uczelnie i Sosnowiecki Park-Naukowo-Technologiczny. Nie zabrakło też wizyty w magistracie.


rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

 

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.