plakat

Międzynarodowa konferencja STN:

19 maja 2018 roku w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu odbyła się pierwsza Międzynarodowa Konferencja Studenckich Towarzystw Naukowych. Kiludziesięciu prelegentów przedstawiło 29 zagadnień z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, biologii i dietetyki. 

I miejsce zdobyli reprezentacji Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu za pracę pt. Szczepienia – dobrodziejstwo czy zagrożenie? (Vaccination – benefit or risk?).

II miejsce przypadło Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu - Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej , Katedra i Zakład Biochemii za pracę pt. Zastosowanie wysokorozdzielczej analizy profilu temperatury topnienia amplikonu do detekcji polimorfizmu w receptorze peptydu glukagonopodobnego GLP-1 (Application of high resolution melting temperature analysis in detection of polymorphism in glucagon-like peptide-1 receptor GLP1R gene).

III miejsce ponownie Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach; Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu za pracę pt. Spożycie smakowych produktów nabiałowych i ocena ich wpływu na zawartość tkanki tłuszczowej u młodzieży licealnej (The consumption of flavored dairy products and assessment its influence on body fat content by secondary-school youth).

 

Natomiast wyróżnienia otrzymali:

Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. za pracę pt. Dolegliwości adaptacyjne pacjentów użytkujących protezy ruchome (Adaptive problems of patients using removable dentures),

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za pracę pt. Wpływ karwedilolu i sorafenibu stosowanych oddzielnie i w połączeniu na sekrecję IL-6 przez komórki czerniaka złośliwego (Influence of carvedilol alone and in combination with sorafenib on IL-6 release from human melanoma cells) oraz

Wydziałowi Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za pracę pt. Sposoby radzenia sobie ze stresem wśród społeczeństwa XXI wieku (Ways to cope with stress in society XXI century).

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy wiedzy i przygotowania.

Poniżej przedstawiamy link do program konferencji.  

PROGRAM KONFERENCJI


 

 

rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

 

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.