Inauguracja 2018:

W auli Sosnowieckiego parku Naukowo-technologicznego odbyła się Uroczysta Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2018/2019. Wydarzenie było okazją do podsumowania dziesięciu lat działalności Uczelni. W tym czasie dyplom ukończenia odebrało już kilka tysięcy studentów, kierunków medycznych. To właśnie oni uzupełniają kadrę, szpitali, przychodni i pogotowia ratunkowego w naszej okolicy. WSM prowadzi też działalność naukową, odbywają się konferencje i publikuje kolejne opracowania medyczne o czym przypomniał rektor uczelni prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Plech. Istotny w rozwoju Uczelni jest również dotacje unijne. Kanclerz Uczelni Danuta Obcowska opowiedziała o orogramach, które były relizowane z funduszy unijnych. Wsparcie dla seniorów, rozwój pielęgniarek w Polsce, WSM była również jedyną Uczelnią, która podjęła się przeszkolenia pielęgniarek w całej Polsce w kwestii pielęgniarstwa onkologicznego. Obecnie również istotne są środki zewnętrzne. Dzięki nim w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu powstaje najnowocześniejsze centrum symulacji, w którym wszyscy studenci zdobywać będą wiedzę praktyczną na najnowocześniejszych fantomach. Ponadto każdy z uczących się na Wojska Polskiego 6 objęty jest wsparciem w postaci stypendiów, płatnych praktyk i środków po ukończeniu studiów.

Podczas inauguracji obyła się uroczysta Immatrykulacja, Pani Kanclerz nagrodziła wieloletnich pracowników, a głos zabrali zaproszeni goście. Wśród dyrektorów szpitali i placówek medycznych, przedstawicieli majsterstwa zdrowia, radnych i reprezentantów izb pielęgniarskich, znalazł się również Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który podziękował Władzom WSM za lata ciężkiej pracy i docenił Uczelnię i jej studentów. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc, który przedstawił ewolucję chirurgii kolorektalnej.


 

rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

 

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.