Przedszkolaki odwiedzili Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

W dniu 20.11.2019r w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Sosnowcu.

Dzieci z dużą ciekawością zwiedziły Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, które wyposażone jest w symulatory wysokiej i niskiej wierności oraz wiele trenażerów medycznych.

Przy okazji mieli oni okazję praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, czyli gdzie i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej. Wszyscy z dużym zaangażowaniem brali udział w praktycznych ćwiczeniach z pierwszej pomocy prowadzonych przez Panią Kanclerz WSM i studenta kierunku pielęgniarstwa.

 

1

2

35

7

8

11

13

 

rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

 

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.