Motoserce Jaworzno 2015:
W sobotę, 23 maja 2015 roku, Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu po raz kolejny wzięła udział w organizowanym w Jaworznie Motosercu 2015. Akcja przygotowana przez motocyklistów i Polski Czerwony Krzyż ma na celu zbiórkę krwi dla potrzebujących. Dodatkowo organizatorzy dla przybyłych mieszkańców przygotowali pokazy szkolenia psów policyjnych, akcji ratunkowej przeprowadzonej przez straż pożarną, mobilną strzelnicę czy pokaz odbijania zakładników. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz koncertów muzycznych.
Postawa godna naśladowania:
Miło nam poinformować, że jeden z naszych studentów, Jakub Skalmierski, na co dzień pracujący w Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach pomógł uratować duszące się dwumiesięczne dziecko. Przez telefon instruował matkę jak należy postępować, by malec znów zaczął oddychać. Nienaganna postawa i profesjonalizm zasługują na najwyższe pochwały.

Więcej na temat tego zdarzenia: http://skroc.pl/12270
Zawody w ZSO14:
We wtorek, 19 maja 2015 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu odbyły się III Międzyszkolne Zawody Ratownictwa Przedmedycznego "Każdy z nas jest ratownikiem". W wydarzeniu wzięło udział dziewięć drużyn z sosnowieckich gimnazjów. Każdy z uczestników musiał wykazać się wiedzą na temat ratowania życia i zdrowia podczas testu teoretycznego i czterech scenek przygotowanych przez naszego wykładowcę, dr Marcina Koszowskiego. Studenci Wyższej Szkoły Medycznej już po raz trzeci wcielili się w rolę jurorów, natomiast uczniowie z ZSO w pozorantów. Najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum nr 3. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 13, a trzecie - nr 2. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, puchar oraz nagrody ufundowane przez miasto Sosnowiec i Kanclerz WSM Danutę Obcowską.
Wizyta uczniów z Baczyńskiego:
Tuż przed długim weekendem majowym Wyższą Szkołę Medyczną w Sosnowcu odwiedzili uczniowie klasy o profilu medycznym z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Baczyńskiego w Sosnowcu. Licealiści, którzy w przyszłości chcą kształcić się w kierunkach medycznych, w zlokalizowanej przy Wojska Polskiego uczelni spotkali się z ratownikami medycznymi, którzy na co dzień pracują w pogotowiu ratunkowym. Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad udzielania pierwszej pomocy.
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe:
Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być osoby, które ukończyły studia licencjackie i magisterskie. Osoby które nie spełnią powyższych kryteriów będą odrzucane z przyczyn formalnych. Studia podyplomowe będą odbywały się w systemie weekendowym. Zajęcia będą się odbywały w jeden weekend każdego miesiąca. Więcej o kierunku i warunkach rekrutacji.





































































































































































































