WSM podczas mistrzostw wojewódzkich:
W piątek 10 czerwca 2016 roku studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu wzięli udział w odbywających się po raz pierwszy w naszym mieście, Wojewódzkich Mistrzostwach o Odznakę Sprawności Fizycznej Śląskiej Organizacji Obronnej. Przybyli mogli zobaczyć jak szkoły mundurowe konkurują ze sobą, zapoznać się z pracą policji, straży miejskiej, wojska, inspekcji transportu drogowego, czy służby więziennej. Na naszym stoisku natomiast mieli okazję poznać zasady pierwszej pomocy i na naszym fantomie, sprawdzić praktycznie swoje umiejętności.
Dni Sosnowca 2016:
Pierwszy weekend czerwca studenci kierunków ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu spędzili w Parku Sieleckim. To właśnie tam odbywało się święto Sosnowca. Przez trzy dni na naszym stoisku przybyli do Sielca mieli możliwość poznania oferty edukacyjnej uczelni, dowiedzenia się od studentów jak wygląda nauka oraz nauczenia się zasad pierwszej pomocy.
Dzień Matki:
Wszystkim mamom składamy gorące życzenia z okazji ich święta.

Studenci WSM odwiedzili ZSO nr 14:
28 kwietnia 2016 roku studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu razem dr Koszowskim odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14. Po raz kolejny odpowiedzialni byli za przygotowanie scenariuszy oraz ocenę uczestników w IV Międzyszkolnych Zawodach Ratownictwa Przedmedycznego "Każdy z nas jest ratownikiem 2016". W tym roku w zmaganiach wzięły udział drużyny z sześciu sosnowieckich gimnazjów. Rywalizacja rozpoczęła się od napisania testu teoretycznego. Kolejny etap to wykonanie sześciu zadań praktycznych - resuscytacja krążeniowo-oddechowa, udzielić pomocy osobie która spadła z drabiny, która się zakrztusiła, która dostała drgawek na dyskotece, poszkodowanym w bójce oraz żonie ukąszonej przez węża. Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 8 w składzie Aleksandra Madejak, Weronika Mordziołek i Paulina Madejak. Drugie miejsce przypadło drużynie z Gimnazjum nr 2 w składzie: Julia Krzynówek, Wiktoria Movsisyan, Patryk Puto, a trzecie Gimnazjum nr 13 w składzie: Karolina Gruszczyńska, Kinga Smolińska, Michał Łączny.
Nowy kierunek:
Miło nam poinformować, że w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu uruchomiony został nowy kierunek studiów I stopnia - DIETETYKA oraz dwa kierunki studiów podyplomowych - DIETETYKA W SPORCIE i DIETETYKA - PORADNICTWO. Profil kształcenia i dobór przedmiotów zapewnia studentom umiejętność praktycznego zastosowania nabytej wiedzy w szerokim spektrum zagadnień dietetycznych.
-
Dowiedz się więcej o: Dietetyka (studia licencjackie)
-
Dowiedz się więcej o: Dietetyka w sporcie (studia podyplomowe)
-
Dowiedz się wiećej o: Dietetyka poradnictwo (studia podyplomowe)

Prawidłowe żywienie ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia każdego człowieka. Trwające w społeczeństwie przemiany generują zwiększone zapotrzebowanie na porady dietetyczne, które dotyczą nie tylko osób chorych, ale także zdrowych, chcących przez racjonalne odżywianie poprawić swoją jakość życia, kondycję psychiczną czy wygląd zewnętrzny. Wykwalifikowana kadra dietetyków jest podstawowym ogniwem prawidłowego żywienia człowieka. Dietetyk bada pochodzenie żywności, proces przygotowania potraw oraz dostosowuje je do potrzeb organizmu w zależności od jego stanu zdrowia i wieku.































































































