Harpagańska dycha
Pierwszą niedzielę kwietnia spędziliśmy na sportowo. Nasi studenci odwiedzili sosnowiecki stadion lekkoatletyczny, aby wziąć udział w Harpagańskiej Dyszce, czyli biegu ulicznym na 10 kilometrów. Tym razem jednak nie w roli uczestników, a ekspertów, którzy przybyłym biegaczom pokazali jak ratować życie. Na starcie pojawiło się prawie 970 uczestników, a nasze stoisko cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże nie tylko podczas biegu, ale i codziennym życiu.
Ratownicy odwiedzili sosnowiecką pływalnię
Studenci ratownictwa medycznego z Wyższej Szkoły Medycznej w sobotę 12 marca 2016 roku odwiedzili Basen przy Żeromskiego. Na należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji pływalni czekali na mieszkańców, którzy chcieli zbadać sobie ciśnienie, skonsultować się w sprawach medycznych i dowiedzieć więcej o WSM. W diabetobusie można było zbadać cukier, a na fantomie pod okiem naszych ratowników przećwiczyć pierwszą pomoc. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu promowała się w Katowicach.
W katowickim Spodku zakończyła się 18. Edycja Ogólnopolskich Targów Edukacyjnych. Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu po raz kolejny miała okazję wziąć w nich udział. Wśród wielu wystawców z całej Polski nie zabrakło naszego stoiska. Studenci ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa zachęcali licealistów z województwa do wybrania naszej uczelni. Katowickie targi, które odbywały się od 8 do 10 marca 2016roku były szansą na poznanie WSM „od kuchni” oraz dowiedzenie się dlaczego warto wybrać właśnie nas na dalszą drogę nauki. Nasi studenci na miejscu opowiadali o nauce oraz pracy jaka czeka na nich po ukończeniu studiów. Ratownicy medyczni zadbali również aby każdy z uczestników targów miał możliwość poznania zasad udzielania p[pierwszej pomocy. W tym celu posłużyli się jednym z naszych fantomów. Zainteresowanie Wyższą Szkołą Medyczną w Sosnowcu było ogromne, wielu młodych ludzi zdaje sobie sprawę, że tylko nasza uczelnia zapewnia wykształcenie, które gwarantuje pewną, stabilną pracę.
Wigilia 2015:
Przy dźwiękach kolęd i smaku karpia 17 grudnia 2015 roku obyło się kolejne spotkanie wigilijne w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Wzięły w nim udział władze naszej Uczelni, pracownicy oraz przedstawiciele wykładowców i studentów. Spotkanie było okazją do wspólnej wymiany życzeń, skosztowania tradycyjnych wigilijnych potraw oraz rozmów w mniej oficjalnej atmosferze.
























































































































































































































