Szkolenie o bezpiecznych wakacjach w "Roździeniu":

Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata, jak pomagać osobom poszkodowanym w górach i nad morzem, jak radzić sobie z urazami, użądleniami, omdleniami i utratą przytomności – to tylko niektóre z zagadnień, jakie studenci ratownictwa medycznego z sosnowieckiej Wyższej Szkoły Medycznej przekazali uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Roździeńskiego w Sosnowcu.
Dwa spotkania pod hasłem „Bezpieczne wakacje" 10 czerwca zgromadziły w auli wszystkich uczniów szkoły. Temat był niezwykle istotny – z roku na rok rośnie liczba wypadków i osób w nich poszkodowanych, a od umiejętności i szybkiej reakcji otoczenia może zależeć ludzkie życie. Doskonale wiedzą o tym pracujący w strukturach ratownictwa wodnego i górskiego studenci prowadzący szkolenie, którzy poza wiedzą teoretyczną i pokazem praktycznym opowiadali także o swoich doświadczeniach zawodowych, starając się uwrażliwić młodzież na kwestie roztropnego udzielania pierwszej pomocy.


 

rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

 

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.