EUROSTUDENT – opowiedz nam, co u Ciebie
Bierzemy udział w największym europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów w formie ankiety internetowej – EUROSTUDENT. Jest to cykliczny projekt, który pozwala na uchwycenie trendów przydatnych w kształtowaniu polityki publicznej. Dołącz już dziś!
Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych. Zapraszamy studiujących stacjonarnie, niestacjonarnie oraz tych, którzy studiują na odległość.
Ankieta zajmie ok. 20 minut, dostępna jest do końca czerwca. Zalecamy wypełnianie na większym ekranie niż smartfon.
Zapewniamy, że Twój głos będzie miał ogromne znaczenie dla rzetelności wyników i reprezentatywności badania, a tym samym dla porównywalności wyników Polski na tle innych krajów europejskich.
Podziel się swoją historią i doświadczeniami.
Link https://badania.pbs.pl/eurostudent.pg?id_rspo=385
Dziękujemy za poświęcony czas.
Zespół badawczy EUROSTUDENT.
Wsparcie finansowe dla studentów
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało broszurę informacyjną skierowaną do studentów, dotyczącą możliwości ubiegania się na studiach o wsparcie finansowe,
w ramach bezzwrotnych świadczeń, w formie stypendiów i zapomóg finansowanych z budżetu państwa oraz kredytów studenckich z dopłatami do oprocentowania
BROSZURA INFORMACYJNA (DO POBRANIA)
Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu
Władze oraz pracownicy Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu przygotowali wsparcie dla obywateli Ukrainy. Zwracamy się do Państwa z prośbą o włączenie się naszej akcji poprzez dostarczenie niezbędnych rzeczy, które zostaną przekazane za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu na granicę z Ukrainą.
Danuta Obcowska
BIAŁY GŁÓD
dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk
Szanowni Państwo
W ubiegłym miesiącu na rynku wydawniczym pojawiła się książka autorstwa naszego wykładowcy dra n. farm. Piotra Kaczmarczyka, którego mieliście Państwo poznać w trakcie zajęć z farmakologii klinicznej i zdrowia publicznego.
Książka BIAŁY GŁÓD, to ciekawa propozycja zarówno dla personelu ochrony zdrowia, studentów uczelni o profilach medycznych, jak i wszystkich zainteresowanych czytelników. Choć nie jest to podręcznik, opisano w niej podstawowe przyczyny i skutki niedożywienia, w tym niechlubnego niedożywienia szpitalnego, które rozwija się u pacjentów w trakcie hospitalizacji. Ponadto przedstawiono główne sposoby leczenia żywieniowego i korzyści jakie płyną z tej metody dla różnych grup np. pacjentów onkologicznych, geriatrycznych, cierpiących na odleżyny etc. Szczególny nacisk autor książki kładzie na wpływ niedożywienia na farmakoterapię, problem niestety bardzo często ignorowany. Opracowanie wskazuje też na dziś niewykorzystane możliwości, jakie daje opieka farmaceutyczna i pielęgniarska we wczesnej identyfikacji i zwalczaniu niedożywienia klinicznego.
Poza warstwą merytoryczną, książkę wyróżnia przystępny język, a także pełne empatii, i zorientowane na sytuację pacjentów nastawienie autora. Liczne przykłady, odwołania i anegdoty, sprawiają, że książkę czyta się dobrze i mimo wagi podjętej tematyki, ma ona wydźwięk zdecydowanie pozytywny.
Niedożywienie szpitalne – czyli biały głód, Czy da się przygotować do pobytu w szpitalu?, Surwiwal szpitalny, Czy w szpitalach pracują ludzie źli i pozbawieni empatii?, Posiłki szpitalne jako forma komunikacji – jeśli zaciekawiły Państwa przykładowe tytuły rozdziałów, zachęcamy do lektury BIAŁEGO GŁODU.
Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu aktywnie pomaga Służbie Zdrowia w związku z koronawirusem
Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu aktywnie włączyła się w pomoc służbom medycznym w związku z zakażeniem wirusem SARS – CoV-2.
Już 35 studentów (liczba ta cały czas wzrasta) kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne jako wolontariusze, wykonuje czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, na terenie województwa śląskiego.
Ponadto Uczelnia, w ramach pomocy studentom, związanej z nadzwyczajnymi okolicznościami, spowodowanymi wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego uruchomiła środki finansowe w kwocie 100 tys. zł dla studiujących pielęgniarek, ratowników medycznych i studentów innych kierunków, którzy w trakcie epidemii stracili pracę lub pogorszyła się znacznie ich sytuacja materialna.
Inauguracja Kampanii "Nursing Now"
Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.
Wybierz kierunek dla siebie:
Nie czekaj i zapisz się już dziś!
- Pielęgniarstwo I stopnia (licencjat) -
- Pielęgniarstwo II stopnia (magisterskie) -
- Ratownictwo medyczne I stopnia (licencjat) -
- Dietetyka I stopnia (licencjat) -
- Studia podyplomowe -